Arı Poleni

Arı Poleni

Yazar: Okunma Sayısı: 39 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Polen, bitkilerin üreme organlarının başlıklarında bulunan üreme hücreleridir. Arılar tarafından polen, yavru beslemesinde ve arı sütü salgılayan genç işçi arıların beslenmesinde ....

Devamı..!

Arı Sütü

Arı Sütü

Yazar: Okunma Sayısı: 13 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir. C vitamini ise eser miktardadır.İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu tesiri olan HDA-10 içerir.22 farklı esansiyel aminoasit içerir. Özellikle büyüme çağında olanlar, sporcular, performanslı yaşam sürmek isteyenler için önemli bir katkıdır.Arı sütü, bir haftalık genç arıların yutak altı bezlerinden salgıladıkları bir enzimdir. Arılar arı sütünü sadece kraliçe arı ve yavru arıların beslenmesi için üretirler.

Devamı..!

Propolis

Propolis

Yazar: Okunma Sayısı: 21 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Propolis dünyada bilinen en güçlü antioksidanlar arasında yer alıyor. Propolisi sağlığa olan yararlarını saymakla bitiremeyeceğimiz, doğanın değerli bir armağanı olarak da niteleyebiliriz. Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür.

Devamı..!

Bitkisel Çaylar

Bitkisel Çaylar

Yazar: Okunma Sayısı: 11 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Çok eski tarihlerden beri kullanılan bitki çayları bilinen faydaları ve etkilerinden faydalanmak için kullanılagelmiştit. Bitki çaylarının genellikle kaynamış suda bir kaç dakika demlemeye bırakılarak içilmesi önerilir.

Devamı..!

İNSAN VE ÇEVRE

İNSAN VE ÇEVRE

Yazar: Okunma Sayısı: 19 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Doğal çevre kendiliğinden oluşmuş, insanın üzerinde değişiklik yapamayacağı çevredir. İnsan, hayvan, bitki,taş,toprak,deniz doğal çevrenin parçalarıdır. Ormanlarımız doğal çevredir. Çağlayanlarımız, dağlarımız, denizlerimiz ve göllerimiz birer doğal çevredir. Doğal çevrede tüm canlılar uyum içinde yaşarlar.

Devamı..!

1 den 5 e 5 (1 sayfa) ürün gösteriliyor