Arı Poleni

Arı Poleni

Yazar: Okunma Sayısı: 40 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

ARI POLENİ

POLEN

 

Polen, bitkilerin üreme organlarının başlıklarında bulunan üreme hücreleridir. Arılar tarafından polen, yavru beslemesinde ve arı sütü salgılayan genç işçi arıların beslenmesinde yüksek miktarda kullanılır. Arıların beslenmesinde protein kaynağı olarak önem taşıyan polen, bileşimindeki yağlar, karbonhidratlar, lifler, mineraller, amino asitler, fenolik bileşikler ve vitaminler nedeniyle değerli bir besin maddesidir.

Polen; yapısal olarak çok zengin bir madde olup bileşiminde protein, karbonhidrat, lif ve yağların yanı sıra vitaminler (Niasin (B3), Piridoksin (B6), Tiamin (B1), Riboflavin (B2), Pantotenik asit (B5), Folik asit, Biotin (H) ), Tokoferol (E), Askorbik asit (C), Beta karoten)  mineral maddeler (Potasyum (K), Kalsiyum (Ca), Magnezyum (Mg), Çinko (Zn), Demir (Fe), Bakır (Cu), Manganez (Mn), Fosfor(P), fenolik maddeler, aminoasitler, yağ asitleri ve organik asitler gibi birçok antioksidan aktivitesi gösteren maddeler mevcuttur.

 

 

Ürün içeriği: Arı poleni (%100)

 

Ne kadar tüketmeliyim?

 

Yetişkinler için günde 2 tatlı kaşığı, çocuklar için bir tatlı kaşığı tüketilmesi tavsiye edilmektedir. NATURATÜRK POLEN, doğrudan çiğnenerek ya da su, süt, meyve suyu veya yoğurt ile karıştırılarak tüketilebilir. 

 


Kimler kullanamaz?


Polen alerjisi olanlar ve bir yaşı altı çocuklar kullanamaz.

Polen alerjisi sağlık kuruluşlarında yapılan testlerle yahut az miktar kullanımlarla tespit edilebilir.Etiketler: taze, saf, yerli, organik, ari, poleni, polen

Yorumlar
Yorum Yap