Arı Sütü

Arı Sütü

Yazar: Okunma Sayısı: 14 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

ARI SÜTÜ

 


A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir. C vitamini ise eser miktardadır.İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu tesiri olan HDA-10 içerir.22 farklı esansiyel aminoasit içerir. Özellikle büyüme çağında olanlar, sporcular, performanslı yaşam sürmek isteyenler için önemli bir katkıdır.Arı sütü, bir haftalık genç arıların yutak altı bezlerinden salgıladıkları bir enzimdir. Arılar arı sütünü sadece kraliçe arı ve yavru arıların beslenmesi için üretirler.

 

 

Ana arının besin kaynağı artık elinizin altında.NATURATÜRK  ARI  SÜTÜ kovanda üretildiğinden itibaren, hiç bir ön işlem görmeden soğuk zincir ile tüketiciye ulaşıyor.

 

İnsan için hayatta en değerli besin anne sütüdür. Bir çok hayvan gibi arılar da yavrularını beslemek için arı sütü üretirler.Yavru arılar yeterli olgunluğa gelene kadar arı sütü ile beslenir.Bu manada, Arılar yavruyken ilk 3 gün arı sütüyle beslenir, ilk 3 günden sonra ise bal ve polenle beslenmeye başlarlar.

 

Kraliçe arının ise ömrü boyunca tek besin kaynağı arı sütü olur.

 

Ana arı bu sayede bir işçi arının iki katı büyüklüğüne ulaşır ve her gün binlerce yumurtalık bir verim ile yaşar. İşçi arı ortalama 45 gün gibi bir ömre sahip olurken, ana arı ortalama 5 ile 7 yıl arasında yaşayabilir.


Ana arının besin kaynağı artık elinizin altında! Helal sertifikalı NATURATÜRK ARI SÜTÜ kovanda üretildiğinden itibaren, hiç bir ön işlem görmeden soğuk zincir ile tüketiciye ulaşıyor. Ana arı gibi insan yaşamında da benzer bir verim ve kalite sağlayan arı sütü, ile sağlığınıza sağlık katın! ödüllendirin!

 

Ne kadar tüketmeliyim?

 

Arı sütünün, yetişkinlerin sabahları aç karnına bir çay kaşığı, çocukların yarım çay kaşığı dil altından tüketmesi tavsiye edilmektedir.

 

Kullanım Şekli 

 

Arı sütün “saf” olarak veya “balla” karıştırılarak yenebilir. Saf olarak alınması halinde dil altına getirilerek yaklaşık 10- 20 saniye kadar dil altında bekletilir daha sonra ağız içinde gezdirilerek yutulur. 

 

Arı Sütü Ürün içeriği: Taze Arı Sütü (%100)
Etiketler: yerli, organik, doğal, saf, taze, arisutu, ari, sutu

Yorumlar
Yorum Yap