Propolis

Propolis

Yazar: Okunma Sayısı: 22 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

PROPOLİS

 

Propolis dünyada bilinen en güçlü antioksidanlar arasında yer alıyor. Propolisi sağlığa olan yararlarını saymakla bitiremeyeceğimiz, doğanın değerli bir armağanı olarak da niteleyebiliriz.

 

Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür.


Arılar tarafından, kovandaki mikrop bakteri ve virüsleri yok etmek ve kovanın sterilizasyonu için kullanılır. Propolis kovanda hangi görevi görüyorsa, doğru tekniklerle işlenip,kullanılırsa takdirde vücudunda da aynı etkileri gösterir.


Propolis hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Alerjen sınıfında bir ürün değildir. Bal tüketebiliyorsanız propolis tüketmenizde de herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

 

İçeriğinin önemli bir bölümünü flavonoitlerin oluşturduğu propolisin bileşiminde, polifenoller, fenolik asitler ve bunların esterleri, terpenler, steroitler, B1, B2, C ve E vitaminleri, mineraller ve aminoasitler yer alır. Propolis yani "arı tutkalı ya da arı reçinesi" sağlık açısından oldukça güçlü bir balsamdır.

 

Etiketler: Saf, yerli, taze, organik, propolis

 

Etiketler: doğal, yerli, organik, saf, propolis, nedir
Yorumlar
Yorum Yap