Domain Domain
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

7/24 Destek Hattı 0 535 7185850

Alışveriş sepetiniz boş!
Son Bakılanlar
Markalara Göre Ürünler
Alfabetik Sırala
Tag Cloud
Banner Left

Doğal Kozmetik -Kişisel Bakım

Doğal Kozmetik -Kişisel Bakım

 

Doğal Ürün, Doğal Kozmetik Nedir?

 İnsanlar ilk dönemlerde bitkilerden yola çıkarak birçok ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Fakat zamanla çoğalan insan nüfusuna cevap veremiyecek noktalara gelince sentezler artmıştır. Bir çok bitki içindeki aktif madde laboratuarlarda üretilebilmiştir. Tabi zamanla sentezlenen ürünlerin insanlar ve doğa üzerindeki etkileri artınca insanlar tekrardan doğaya dönüşe doğru yönelmiş bulunmaktalar.Bunun sonucunda doğal kozmetik pazarı genişlemeye başlamıştır.

Doğal Kozmetik genel olarak içinde bitki özleri bulunan ürünler olarak algılanmaktadır.Fakat bu çok doğru bir tanım değildir. Dünyada son yıllarda hızla büyüyen bir pazar olan doğal kozmetik pazarı uluslararası kurumlar tarafından bazı standartlara getirtilmeye çalışılmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda bazı başlıklar öne çıkmaktadır.

İçinde doğal bileşen olan ürünler; Bu ürünler kozmetik herhangi bir ürünün performansını arttırmak yada, ürünün göstereceği etkiyi bitki özleri ile sağlamak için, formülasyonlara bitki özleri ekleyerek yapılan ürünlerdir. Market raflarında gördüğümüz Papatyalı Kremler, Aloe vera lı sabunlar gibi ürünleri bu gruba örnek gösterebiliriz. Bu grup fiyat olarakda bitki özü içermeyen ürünlerden çok yüksekde kalmaz. İçinde Organik bileşen olan ürünler; Bu ürünlerde doğal bileşen içeren ürünlerde olduğu gibi formüle edilir.Hedef sentetik bir bileşenle gösterilecek etkiyi bitkilerden sağlamakdır. Fakat doğal bileşenli ürünlerden farkı, burada kullanılan bitki özlerinin organik sertifikaya sahip olmalarıdır.

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala: